Öğrenci velilerine aşı zorunluluğu geliyor! Aşı olmayan veli PCR testi yaptıracak…

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğrenci velilerini ilgilendiren gelişmeyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu. Bilim Kurulu sonrası yaptığı açıklamada Bakan Koca, “Özellikle öğrenci velileri ya aşılarını tamamlayacaklar ya da hastalık taşımadıklarını düzenli olarak kontrol ettirmek mecburiyetinde olacaklar.” şeklinde konuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MEB’in duyurduğu “ilk ders zili 6 Eylül’de” takvimine ilişkin net konuştu. Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Koca, bütün okulların zamanında açılacağını net bir biçimde söyledi.

Öğrenci velilerine aşı zorunluluğu geliyor! Aşı olmayan veli PCR testi yaptıracak… Anasayfa Gündem Öğrenci velilerine aşı zorunluluğu geliyor! Aşı olmayan veli PCR testi yaptıracak… 12 Ağustos 2021, 08:52 tarihinde eklendi Öğrenci velilerini ilgilendiren gelişmeyi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu. Bilim Kurulu sonrası yaptığı açıklamada Bakan Koca, “Özellikle öğrenci velileri ya aşılarını tamamlayacaklar ya da hastalık taşımadıklarını düzenli olarak kontrol ettirmek mecburiyetinde olacaklar.” şeklinde konuştu. Takip et Yazdir Arttir – Azalt Yorum 0 Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MEB’in duyurduğu “ilk ders zili 6 Eylül’de” takvimine ilişkin net konuştu. Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Koca, bütün okulların zamanında açılacağını net bir biçimde söyledi.

VELİLERE AŞI MECBURI MU OLACAK?

Yüz yüze eğitim için yeni önlemlerin de hazırlandığını söyleyen Bakan Koca, aşı olmayan öğretmenin kalmayacağını, velilerin ise ya aşılarını tamamlayacağını ya da düzenli olarak PCR testi yaptırmaları gerektiğini belirtti. Bakan Koca şu ifadelere yer verdi: Eğitim ve iş yaşamının sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz kural haline gelmeli, aşı olmayan kişiler ise düzenli olarak PCR test neticelerinin negatif olduğunu göstermelidir. Özellikle öğrenci velileri ya aşılarını tamamlayacaklar ya da hastalık taşımadıklarını düzenli olarak kontrol ettirmek mecburiyetinde olacaklar. Bunun ayrıntılarını alakalı kurumlarımızla yapacağımız ortak çalışmalar sonucunda ilan edeceğiz. Tekrar ifade etmek istiyorum yüz yüze eğitim olmazsa olmazımızdır. Çünkü artık aşı var. Aşı, iş ve eğitim yaşamı için artık bir teşvik ve tercih değil toplumsal bir ödevdir.

Öğrenci velilerine aşı zorunluluğu geliyor! Aşı olmayan veli PCR testi yaptıracak…

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Bir Gazete - Bir Gazete, Son Dakika ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!