TBMM Başkanı Kurtulmuş: Milli mücadelenin kararlılık gerektirdiğini öncü nesilden öğrenmiş bulunuyoruz

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DÜNYA ÇOCUKLARINI KABUL ETTİ

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Türkiye’de bulunan dünya çocuklarını TBMM Tören Salonu’nda kabul etti. Kabulde konuşan Kurtulmuş, TBMM’nin, bağımsızlık mücadelesinin yanı sıra cumhuriyetin kurulması için büyük çaba sarf ettiğini belirterek, “Bu büyük başarı öyküsüyle birlikte dünyaya önemli bir armağan daha verilmiştir. O da 23 Nisan Egemenlik bayramının aynı zamanda çocuk bayramı olarak kutlanmasıdır. Böylece sadece sahip olduğumuz, elde ettiğimiz ulusal bağımsızlık meselesi değil. Aynı zamanda geleceğe ilişkin hedeflerimiz ortaya konmuştur. Çünkü şunu biliyoruz ki dünyanın geleceği, ülkelerin geleceği çocuklardır. İyi yetişmiş, özgür, vicdanı ve fikri hür yetişmiş çocukların daha güzel bir dünya kuracağı aşikardır” diye konuştu.

‘FİLİSTİNLİ ÇOCUKLAR İNSANLIĞIN EN AĞIR YÜKÜNÜ TAŞIYOR’

Şu anda Gazze’de yaşayan Filistinli çocukların insanlığın en ağır yükünü taşıdığını belirten Kurtulmuş, “Açık bir cezaevi olmanın ötesinde açık bir mezarlığa dönüştürülen Gazze’deki o Filistinli çocukların cılız bedenleri üstünde maalesef insanlığın en ağır yükü taşınmaktadır. Başta Filistinli çocuklar olmak üzere dünyanın dört bir tarafındaki çocukların yaşadığı bu zorluklara bir kez daha Ankara’dan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle dikkat çekmeyi bir vazife olarak telakki ediyoruz” ifadelerini kullandı.

FİLİSTİNLİ LAYA: DÜNYANIN ÇOCUKLAR İÇİN GÜVENLİ BİR YER OLMASINI İSTİYORUZ

Programın onur konuğu olan Filistinli çocuk Laya Abdulnaser Naser Abuzeıneh da Filistinli çocuklar için gösterdiği çabalardan olayı TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’a teşekkür ederek, “Çocuklar bu dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın, dünyanın güvenli ve keyifli bir yer olmasını istiyoruz. Sevgili ülkem Filistin’de çocuklar, dünyanın diğer çocukları gibi değil. Kalem çığlık attığı zaman yazısını Filistinli çocukların kanıyla yazıyor maalesef. Üzgünüm Filistinli çocuklar, kanın yanında mürekkebin değeri nedir ki. Filistinli çocuklar, uluslararası ortamdan izole bir şekilde yaşıyorlar. Dünyadaki tüm çocukların sahip olduğu en temel uluslararası haklardan, her türlü yoksunluğun acısın çekiyorlar. Kuşatmanın, açlığın, çocukluğunun anlamını çocukken kaybediyorlar” dedi. (DHA)

Aliekber METE-Canberk ÖZTÜRK ANKARA, (DHA)

TBMM Başkanı Kurtulmuş: Milli mücadelenin kararlılık gerektirdiğini öncü nesilden öğrenmiş bulunuyoruz
Giriş Yap

Bir Gazete - Bir Gazete, Son Dakika ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!