Akşener: “Avrupa’nın dediğini yapıp Türkiye’yi hendek etmek çok büyük bir hainliktir”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kastamonu ilçesindeki ziyaretlerine merkezden başladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kastamonu ilçesindeki ziyaretlerine merkezden başladı.

Akşener, ziyareti sırasında yaptığı basın açıklamasında, yerel basına teşekkür etti, ardından yaptığı ziyaretleri değerlendirdi. Akşener, ziyaretlerinin sebebinin esnafın derdini, sorunlarını gündemde tutmak ve dikkat çekmek olduğunun tekrar altını çizdi.

Akşener, bir gazetecinin Bolu Belediye’sinde alınan yabancılara yönelik su faturasına 10 kat zam kararı ile ilgili olarak ne düşündüğünün sorulması üzerine, 2001’de Dışişleri Bakanlığı’nın talebi ile Avrupa Parlamentosu’nun göçmenlerin geçiş yeri olarak görülen Türkiye’yi hendek yapmak üzere getirdiği kararı engellemeye gönderildiğini hatırlatarak, göç dalgasının yıllardır olduğunu bundan sonra da olacağını belirtti ve şöyle devam etti:

“Türkiye’deki göçmenlere düşmanlık yapmak yanlış ama bu göç meselesinin Türkiye’yi hendek haline getirdiği Avrupa ile olan anlaşmalar neticesi de bir gerçek. Benim yapmaya çalıştığım şey şudur, ayrışma noktalarını gol atalım diye bu kadar derinleştirirseniz Türkiye zarar görür. Ben muhalefet partisi genel başkanıyım duvardan duvara çarparım ama bugün doru değil. Sığınmacıların Türkiye’ye hurra yapması yanlıştır. Avrupa’nın dediğini yapıp Türkiye’yi hendek  etmek çok büyük bir hainliktir, basiretsizliktir. Ama o gelmiş sığınmacılara da düşmanlık etmekte yanlıştır. Ben iki yıl evvel Sayın Erdoğan’a seslendim, sen gitmiyorsun gönder beni Beşer Esat ile ben konuşayım da Suriyeli sığınmacıları memleketlerine can güvenliği içerisinde gönderelim. Ne yaptılar? Kulaklarının üzerine yattılar.”

Akşener: “Avrupa’nın dediğini yapıp Türkiye’yi hendek etmek çok büyük bir hainliktir”

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Bir Gazete - Bir Gazete, Son Dakika ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!