Murat Kurum Güngören’de konuştu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gülşah KAHVECİ-Burak KESKİNCİ/ İSTANBUL,(DHA)- AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Güngören Millet Bahçesi’nde düzenlenen mitinge katıldı. Kurum, “Yarın sandığa gideceğiz. Yarın, bir tarafta ülkemizin geleceği için gece gündüz çalışanlar olacak, diğer tarafta 5 yıldır İstanbul’u unutanlar olacak. Sandığa gittiğinizde; bir tarafta deprem çilesi bitsin diyenler olacak, diğer tarafta verdiği vaatleri hatırlamayanlar olacak. O yüzden yarın, hep birlikte İstanbul’un geleceğine sahip çıkalım” dedi.

AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Güngören Millet Bahçesi’nde düzenlenen mitinge katıldı. Miting programında Kurum’a, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Güngören Belediye Başkanı Bünyamin Demir, Güngören AK Parti İlçe Başkanı Devran Yalçınkaya ve birçok vatandaş eşlik etti.

“GÜNGÖREN’İN GELECEĞİ İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞTIK”

Mitingde vatandaşlara seslenen Kurum, “Biz Güngören’e, Tozkaparan’a kentsel dönüşüm yapacağız’ dediğimizde; oralarda türlü türlü eylemler yaptılar. Geldiler, ‘Depremi siyaset üstü göreceğiz.’ dediler ama orayı karıştırmak için ellerinden geleni yaptılar. Biz ne yaptık? Bünyamin Başkanımla el ele verdik, Tozkoparan’ın dönüşümünü başlattık, Paşabahçe Blokları’nın dönüşümünü yürüttük. El ele verdik, Güngören’e millet bahçeleri kazandırdık. Güngören’in geleceği için gece gündüz çalıştık. Bahane üretmedik, orada hiçbir zaman iftiraların, dedikoduların tarafında olmadık. Algılar tarafına düşmedik.‘Engelleniyoruz Siyaseti’ yapmadık, onlar bizi engellemeye çalıştılar. Biz milletimizle el ele verdik, konutlarımızı dönüştürdük.ö ifadelerini kullandı.

“İSTANBUL’UN KAYNAKLARINI BALYA BALYA DAĞITTILAR”

Mevcut İBB yönetimini eleştiren Kurum, “Bugün İstanbul iş bilmez bir yönetimin elinde huzursuz ve mutsuz. Çünkü geride bıraktığımız 5 yılda İstanbul, liyakatsizliğin kurbanı oldu. Beceriksizliğe mahkûm edildi. Bu şehri depreme hazırlayacağız dediler, tek bir çivi çakmadılar. Gelsinler, dönüşüm nasıl yapılıyor Tozkoparan’a baksınlar. Emin olun, böyle bir dertleri yok. Niye yok biliyor musunuz? Çünkü İstanbul’u bir rant olarak görüyorlar. İstanbul’un kaynaklarını, işte o rant görme anlayışıyla peşkeş çekiyorlar. Ve emin olun İstanbul’u bir basamak olarak görüp, kendi geleceklerini inşa etmek istiyorlar. Reklama, algıya ayırdıkları bütçeyi depreme ayırmadılar. Reklama, depremin iki katı bütçe ayırdılar. Sonra da dediler ki; ‘Deprem çok önemli bir mesele.’ Madem önemliyse, madem insanımızın canı, malı kıymetliyse; sen de elini bir taşın altına koy, koymazlar. Çünkü böyle bir dertleri yok. ‘Ulaşım sorununu çözeceğiz’ dediler, tam bir çileye dönüştürdüler. 2019’da bizim ihalesini yaptığımız metro hatlarına, kendileri yapmış gibi sahip çıkmaya çalışıyorlar. Bunlar emek hırsızı. Orada biz çalışmışız, çabalamışız, iş yapmışız. Sen de yap, elinden tutan mı var? Yok, yapmazlar. Bu aziz milletin kaynaklarını kendi partilerini dizayn etmek için çarçur ettiler. İstanbul’un kaynaklarını, ‘yetimin hakkıdır’ demeden balya balya kendi ikballeri için dağıttılar” diye konuştu.

“YARIN İSTANBUL’UN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKALIM”

Konuşmasının devamında tüm İstanbullu vatandaşlara seslenen Kurum, “Yarın sandığa gideceğiz. Yarın, bir tarafta ülkemizin geleceği için gece gündüz çalışanlar olacak, diğer tarafta 5 yıldır İstanbul’u unutanlar olacak. Yarın sandığa gittiğinizde; bir tarafta deprem çilesi bitsin diyenler olacak, diğer tarafta verdiği vaatleri hatırlamayanlar olacak. O yüzden yarın, hep birlikte İstanbul’un geleceğine sahip çıkalım. 31 Mart’ta İstanbul’un geleceğinden yana olalım” dedi.

Murat Kurum Güngören’de konuştu
Giriş Yap

Bir Gazete - Bir Gazete, Son Dakika ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!