Nazlıaka, birinci yıl dönümünde kadın kollarının yeni projesini açıkladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir yıl önce “Kotalar bize dar, rotamız iktidar diyerek” yönetime gelen CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı birinci yıl dönümünü kutladı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile gerçekleşen toplantıya, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile gerçekleşen toplantıya, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ve Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Nazlıaka, CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı’nın bir yıllık çalışma raporunu sundu. Kadın kollarının güçlü ve zayıf yönleri ile fırsat ve tehditleri anlatan Nazlıaka, gelecek yıla ait olan hedefler hakkında bilgi verdi. Nazlıaka, kadın üye oranının 81 ilde de arttığını belirtti.

Örgütlenme çalışmalarını tamamladıklarını ifade eden Nazlıaka, yılsonuna kadar mahalle ve köy örgütlenmesine yoğunlaşacaklarını aktardı. Nazlıaka, önümüzdeki bir yılın hedeflerini anlattı: “Bir sene içerisinde 100 bin yeni kadın üye yapacağız. Genç kadın üye oranımızı ikiye katlayacağız. Yeni hayata geçireceğimiz ‘İLK OY’ projesi ile ilk seçimlerde oy kullanacak olan 3.2 milyon genç kadına ulaşmayı hedefliyoruz. Ayrıca, üye sayımızın 50’nin altında olduğu ilçelerde, üye sayımızı en az yüzde 10 arttıracağız. Çalışmalarımızı sıfır oy aldığımız mahalle ve köylere odaklanarak sürdüreceğiz. Buna ek olarak, yerel ve genel seçimlerde yüzde 0-5 farkla kazandığımız ve kaybettiğimiz il ve ilçelere ağırlık vereceğiz.”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kadına yönelik şiddetle mücadele projesi olan YaşamHak kapsamında, 1902 kadının hayatına dokunulduğu bilgisini paylaşan Nazlıaka, Türkiye’nin kadınlar için artık güvenli bir ülke olmadığına değindi. Güvenli bir gelecek yaratma hedefiyle YaşamHak otobüsüyle il il, ilçe ilçe, köy köy, mahalle mahalle dolaştıklarını ifade eden Nazlıka, “Şiddet mağduru kadınlara ve ailelerine ulaşıyoruz. Katledilen kadınların bize emaneti olan çocuklarına burs ve iş olanakları sağlıyoruz. Türkiye’nin şiddet haritasını çıkartıyoruz. İktidara geldiğimizde bu haritada yer alan verileri kullanarak kadına yönelik şiddeti bitireceğiz” dedi.

Toplantının sonunda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na, parlamentoda eşit temsil için CHP’nin hazırladığı Siyasi Partiler Kanunu’ndaki değişikliği öngören kanun teklifi bir çerçeve içerisinde taktim edildi. Nazlıaka, 8 Mart tarihinde ilk imzacısının Sayın Kılıçdaroğlu olduğu bu kanun teklifinin yer aldığı çerçeveyi sunarken, “Teklifimiz Meclis’te kabul edilirse daha eşit ve demokratik bir Türkiye’yi inşa edeceğiz. Kotalar bize dar, rotamız iktidar” dedi. 

Nazlıaka, birinci yıl dönümünde kadın kollarının yeni projesini açıkladı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

Giriş Yap

Bir Gazete - Bir Gazete, Son Dakika ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!