CANiK’ten Suudi Arabistan çıkarması

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL, (DHA) – Hafif ve orta kalibre silah üreticisi CANiK, ABD’de gerçekleştirdiği dev lansmanın ardından Suudi Arabistan’daki World Defence Show’da yerini aldı. CANiK, ekosisteminde yer alan tüm ürünlerini sergilediği standıyla katılımcılardan tam not aldı.

CANiK, 2024 yılı ihracat rotasına Suudi Arabistan’ı da eklemek için düğmeye bastığını duyurdu. CANiK, 4-8 Şubat tarihlerinde de Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da gerçekleşen ve bu yıl ikincisi düzenlenen World Defence Show’da yerini aldı. Bu sene ilk kez yer aldığı etkinlikte CANiK ve bağlı olduğu Samsun Yurt Savunma (SYS) grup şirketleri, Körfez ülkelerine yönelik önemli ortaklık ve ihracata dönük yeni pazarları bünyesine eklemek üzere, pek çok görüşme gerçekleştirdi.

‘YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİMİZLE KÖRFEZ’İ BÜYÜLEDİK’

CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “CANiK olarak dünyanın dört kıtasında, her biri ileri teknolojilerle donatılmış inovatif ürünlerimizi gururla sergilemeye devam ediyoruz. Dört kıtada 70 ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracat ivmemizi, Suudi Arabistan ile daha da yükseltmeyi planlıyoruz. Özellikle dünya savunma sanayii açısından son derece stratejik bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde, ülkemiz bu fuara çok üst seviyede bir katılım gerçekleştirerek politikasını net bir şekilde ortaya koymuş oldu. Bu sene ABD’den Afrika’ya, Uzakdoğu’dan Avrupa’ya 14 fuara katılarak son teknoloji ürünlerimizi sergileyeceğiz. Bildiğiniz gibi, 2022 yılında İngiliz AEI Systems’ı bünyemize dahil ederek orta kalibre top pazarına giriş yaptık; böylece 30x113mm orta kalibre top üreten dünyada 3 firmadan biri olduk. Bugün 30×113 mm orta kalibre toplarımız olan VENOM ve VENOM LR’ın modern dünya orduları için ne kadar önemli bir tercih olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Burada, tüm ürün ailemizle birlikte, Körfez ülkelerinin yoğun ilgisini ve beğenisini kazandık. Türkiye’nin ikinci yüzyılında da ülkemizi daha ileriye taşımaya ve ihracatımızla dünyada söz sahibi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Standında pek çok delegasyonu ağırlayan CANiK, etkinlik boyunca birçok ön anlaşmaya da imza attı.

CANiK’in Suudi Arabistan’ın ardından bir sonraki durağı Almanya Nürnberg’de, Kolluk Kuvvetlerine yönelik Avrupa’nın  en  prestijli fuarlarından olan ENFORCE TAC ve Avrupa’nın en büyük avcılık ve atıcılık fuarı IWA olacak.

CANiK’ten Suudi Arabistan çıkarması
Giriş Yap

Bir Gazete - Bir Gazete, Son Dakika ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!