Hepsipay 15 milyon dijital cüzdan kullanıcısına ulaştı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL, – HEPSİBURADA bünyesinde sunduğu güvenli ödeme ve vadelendirme çözümlerini 2023 yılında tüm perakende sektörünün kullanımına açan Hepsipay’in, 2024 Mart ayı itibarıyla 15 milyon dijital cüzdan kullanıcısına ulaştığı duyuruldu.

Hepsipay, müşterilerine kredi kartlarını dijital cüzdanlarında saklama, tek tıkla ödeme, iade durumunda anında cüzdana ücret iadesi gibi ödeme çözümleri sunarken aynı zamanda alışveriş anında ihtiyaç kredisi, alışveriş kredisi ve Hepsiburada Limiti gibi kredi kartsız vadelendirme çözümleri de hayata geçiriyor.

“15 MİLYON KULLANICIMIZI PERAKENDE SEKTÖRÜYLE BULUŞTURUYORUZ

2024 yılında Türkiye’nin fiziki ve online perakendesinde en çok kullanılan dijital cüzdanı olma yolunda ilerlediklerini belirten Hepsiburada Finansal Hizmetler CEO’su Erkin Aydın, “Hepsipay e-ticaret sektöründe geliştirdiği ödeme ve vadelendirme çözümlerini 2023 yılı itibarıyla perakende sektörünün kullanımına açtı. Hepsipay’in ödeme geçidi çözümleriyle sunduğu güvenli ve hızlı ödeme imkanı e-ticaret oyuncularının en temel sorunlarından olan satış kaybını yüzde 40 azaltıyor, satışa dönüş oranını ise yüzde 20 artıyor. Vadelendirme çözümleriyle iş ortaklarına yüzde 60’a varan ek satış, yüzde 30 tercih edilme ve 6,5 kat daha büyük sepet sağlıyor. ‘Hepsipay ile Öde’ çözümümüzle Türkiye’nin perakandecilerine aktif, e-ticaret alışkanlığı yüksek 15 milyon müşteri getiriyoruz. Yalnızca güvenli ödeme çözümü değil, vadelendirme çözümleri ile de e-ticarette satışlarını artırmalarına yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu başarı hikayesi, sadece Hepsipay için değil, Türkiye’nin perakende oyuncularının dijital dönüşümü için de yeni bir başlangıç noktası anlamına geliyor. Müşteri sayımızın 15 milyona ulaşması, bizim için sadece bir başarı değil, aynı zamanda Türkiye’nin lider fintech şirketi olma yolundaki kararlılığımızın bir göstergesi” dedi.

Kartsız vadelendirme çözümleriyle müşterilerin satın alım güçlerini artırdıklarına dikkat çeken Aydın, ayrıca Hepsiburada Limiti çözümünün 2023 yılı sonu itibarıyla 328 bin müşteri tarafından kullanıldığını ve yaklaşık 978 bin siparişin kartsız ödeme ve vadelendirme çözümleri aracılığıyla verildiğini belirtti.

Hepsipay 15 milyon dijital cüzdan kullanıcısına ulaştı
Giriş Yap

Bir Gazete - Bir Gazete, Son Dakika ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!