Kavuncu: Sistematik ve sinsice operasyon çekiliyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL, (DHA)- İYİ Parti İBB Başkan Adayı Buğra Kavuncu, Bayrampaşa’da yaptığı ziyareti sırasında partiden istifa edip Cumhuriyet Halk Partisi’nde meclis üyesi listelerinde yer bulan isimleri açıkladı. Kavuncu, ” Listeler teslim edilmeden bir gün önce, iki gün önce yapılan istifalar, bunlar operasyondur. Ayrıldığı partisine bu kadar zarar vermek iştahı ve çıktığı partiye sürekli yüklenmek, kötülük yapmak, onu yıpratmak anlaşılabilir bir şey değil” dedi.

İYİ Parti İBB Başkan Adayı Buğra Kavuncu, Bayrampaşa’da bir dizi ziyarette bulundu. İYİ Parti Bayrampaşa İlçe Başkanlığını ziyaret eden Kavuncu, burada partililerle bir araya geldi. Bayrampaşa’daki İstanbul Şehit ve Gazi Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu’nu ve Bayrampaşa Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden Kavuncu, meclis üyelikleriyle ilgili CHP listelerinde yer alan isimleri açıklayarak, “Bu bir operasyondur. Bunun artık kıvrılacak bir tarafı yok ve çok büyük bir ihanettir. Bu partinin oylarıyla girmiş, partiyi son düzlükte satmış, ondan sonra da başka partinin belediye meclis üye listesinden çıkmak bu arkadaşların alnında ömürlerinin sonuna kadar bir kara leke olarak kalacak” ifadelerini kullandı.

LİSTELER TESLİM EDİLMEDEN İKİ GÜN ÖNCE YAPILAN İSTİFALAR OPERASYONDUR

Kavuncu Bayrampaşa İlçe Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada, “Bir ilçe başkanımız Perşembe günü yanında adayla il başkanlığına geliyor. Pazar günü bizim lansmanımıza katılıyor, sosyal medyada paylaşım yapıyor, sloganları kullanıyor her şeyi kullanıyor ve ertesi gün bir basın açıklamasıyla kamuoyuna istifa ettiğini duyuruyor. Bir başka ilçe başkanımız gene aynı. Aday getiriyor, koşturuyor ve o da bir açıklama yapıp istifa ediyor. Tamamının yaptığı açıklamalarda tek bir ortak özellik var. İstifa ediyorlar ve Ekrem İmamoğlu’nu destekliyorlar. Niyeymiş, biz hür ve müstakil kararı almakla yanlış yapmışız. Hür ve müstakil kararını bundan 4 ay önce aldık. 3 ay önce, 2 ay önce de siz bu tavrı koyabilirdiniz. Listeler teslim edilmeden bir gün önce, iki gün önce yapılan istifalar, bunlar operasyondur” dedi.

KARA LEKE OLARAK KALACAK

Kavuncu, “Size daha net bir bilgi vereyim. İstifa eden belediye meclis üyelerimizden bir kısmı bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin listelerinde aday gösterildiler. Nasıl bir pazarlıkla… İsim de vereyim. Ümraniye’de Yakup diye bir belediye meclis üyemiz vardı. Cumhuriyet Halk Partisi ikinci sıra belediye meclis üyesi olarak yazıldı. Çekmeköy’de Bora Kılıç vardı. Çekmeköy’de Cumhuriyet Halk Partisi dördüncü sıra listesinde yer aldı. Diğerlerini de göreceğiz. Bu bir operasyondur. Bunun artık kıvrılacak bir tarafı yok ve çok büyük bir ihanettir. Bu partinin oylarıyla girmiş, partiyi son düzlükte satmış, ondan sonra da başka partinin belediye meclis üye listesinden çıkmak bu arkadaşların alnında ömürlerinin sonuna kadar bir kara leke olarak kalacak. Siyasette bazen partinizle uyuşmayabilirsiniz, ayrılabilirsiniz. Bunların hepsi anlaşılır ama ben bunu birçok yerde görmedim. Ayrıldığı partisine bu kadar zarar vermek iştahı ve çıktığı partiye sürekli yüklenmek, kötülük yapmak, onu yıpratmak anlaşılabilir bir şey değil” diye konuştu.

Kavuncu: Sistematik ve sinsice operasyon çekiliyor
Giriş Yap

Bir Gazete - Bir Gazete, Son Dakika ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!