Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya programı belli oldu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14-17 Aralık’ta Almanya’yı ziyaretinde endüstriyel dönüşüm başdanışmanı Jeremy Rifkin ile çeşitli temaslar ve çalışma toplantıları gerçekleştirecek.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yurt dışı gezileri devam ediyor.

CHP’den yapılan açıklamaya göre Kılıçdaroğlu, ABD ve İngiltere ziyaretlerinin ardından 14-17 Aralık’ta Almanya’da olacak.

AA’nın haberine göre Kılıçdaroğlu, Almanya ziyaretinde endüstriyel dönüşüm başdanışmanı Jeremy Rifkin ile çeşitli temaslar ve çalışma toplantıları yapacak.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya programının ana temasını “endüstri dönüşümü”nün oluşturacağı belirtilirken, Rifkin’in eski Almanya Başbakanı Angela Merkel ile başlattığı endüstriyel ve yeşil enerji dönüşüm hamlelerini yerinde gözlemleyeceği ve Türkiye’de gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar için önemli temaslarda bulunacağı ifade edildi.


Üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve ekonomistlerle görüşecek

Sektörel kuruluşların temsilcileriyle de toplantılar yapması planlanan Kılıçdaroğlu, üniversite, işgücü ve üretim süreçlerini yeni teknolojilerle birbirine bağlayan ve bu yolla akıllı endüstriye geçişi sağlayacak modelleri yerinde inceleyecek.

Almanya ziyaretinde ayrıca, sosyal devlet anlayışıyla oluşan refahın ve zenginliğin topluma yayılmasına dair deneyimleri de inceleyeceği vurgulanan Kılıçdaroğlu’nun, ziyaret boyunca üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve ekonomi alanında faaliyet gösteren kurum ve kişilerle de temaslar gerçekleştireceği kaydedildi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya programı belli oldu

Giriş Yap

Bir Gazete - Bir Gazete, Son Dakika ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!