Gelenekselleşen çocuk tiyatro şenliği 3 bin 500’ü aşkın çocukla buluştu 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL, (DHA) – OYAK Maden Metalürji şirketlerinde geleneksel hale gelen çocuk tiyatrosu, 5- 12 yaş aralığındaki çocukları sanat ile buluşturdu. ‘Burnunu Kaybeden Palyaço’ müzikli çocuk oyununa Hatay, Sivas ve Ereğli’de toplamda 3 bin 500’ü aşkın çocukla buluştu.  

Ermaden, Erdemir ve İsdemir olmak üzere 3 lokasyonda gerçekleşen ve Uygur Tiyatrosu tarafından sahnelenen müzikli çocuk oyunu ‘Burnunu Kaybeden Palyaço’ ilk olarak 26 Nisan’da Sivas Divriği’de çocuklarla buluştu. Divriği’de bulunan Ermaden Kapalı Spor Salonu’nda toplamda beş seansta gerçekleşen gösterime İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonunda okul öncesi ve ilkokul öğrencileri ile Erdemir Maden çalışan çocuklarıyla beraber bine yakın çocuk katıldı. 

‘Burnunu Kaybeden Palyaço’ oyununun ikinci durağı 3- 4 Mayıs 2023 tarihlerinde Ereğli oldu. Erdemir Kültür Merkezi’nde toplamda dört seansta gerçekleşen gösterime İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinasyonunda okul öncesi ve ilkokul öğrencileri ile Erdemir çalışan çocuklarıyla beraber 2 bine yakın çocuk katıldı.  

Gezici çocuk tırının son durağı olan İsdemir lojman bölgesinde iki gün gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında çocuk tiyatrosu 21 Mayıs’ta tek seans sahnelendi. Oyunu İsdemir’de 500’ü aşkın çocuk izledi. 

Gelenekselleşen çocuk tiyatro şenliği 3 bin 500’ü aşkın çocukla buluştu 

Giriş Yap

Bir Gazete - Bir Gazete, Son Dakika ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!