Loft Art’ın ‘Prestij Sergisi’ serisine sanatçı Mehmet Güleryüz konuk oldu

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL, (DHA)- Bağımsız sanat alanı Loft Art, usta sanatçıları onurlandırdığı ve yılda bir kez gerçekleştirdiği ‘Prestij Sergisi’ serisinin 2’ncisinde sanatçı Mehmet Güleryüz’ü sanatseverlerle buluşturuyor.

Sanatta fırsat eşitliği yaratma hedefiyle bağımsız ve genç sanatçılara alan sağlayarak beğeni kazanan sanat alanı Loft Art, usta sanatçıları onurlandırdığı ve yılda bir kez gerçekleştirdiği ‘Prestij Sergisi’ serisinin 2’ncisi dün akşam sanat ve cemiyet hayatının katıldığı davetle hayata geçirdi.

Loft Art, 2’nci Prestij Sergisi’nde, Türkiye’nin yetiştirdiği önemli sanatçılardan biri olan ressam, yazar ve tiyatro sanatçısı Mehmet Güleryüz’ü ağırlıyor. Güleryüz’ün eserlerinden oluşacak sergi, 10 Mayıs – 9 Temmuz 2023 tarihleri arasında Loft Art’ın İstanbul Beşiktaş Nisbetiye On’daki mekânında sanatseverlerle buluşacak.

Mehmet Güleryüz’ün 2013-2023 yılları arasında Paris’te ürettiği yapıtların yer aldığı bir seçkiyle sanatseverlerin karşısına çıktığı serginin küratörlüğünü ise Mehmet Güleryüz’ün oğlu Kerimcan Güleryüz üstleniyor.

SATILAN SANAT ESERLERİ TİKAV PROJELERİNE KAYNAK OLACAK

Satışı gerçekleştirilen eserlerin, Akfen Holding tarafından kurulan, kadın, genç ve çocukları merkezine alarak ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projeleri hayata geçiren Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) çalışmalarına da kaynak olacağı belirtildi.

Loft Art’ın ‘Prestij Sergisi’ serisine sanatçı Mehmet Güleryüz konuk oldu

Giriş Yap

Bir Gazete - Bir Gazete, Son Dakika ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!