‘Sen de Yaz’ isimli öykü yarışmasına başvurular için son 10 gün

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL, (DHA) – KidZania İstanbul ve Erbulak Evi’nin; çocuklara yazmayı, edebiyatı sevdirmek ve hayal güçlerini geliştirmeye destek olmak amacıyla bu yıl ikincisini düzenleyeceği ‘Sen De Yaz’ öykü yarışması başvurularında son 10 gün. 10-14 yaş arasındaki çocuklar, ‘Daha İyi Bir Dünya’ temasıyla yazdıkları öykülerle KidZania web sitesinden başvurabiliyor. Geçen yıl yapılan ilk öykü yarışmasında finale kalan 20 öykü ‘Gelecekte Ben’ adlı kitapta toplanarak satışa sunulmuştu.

KAZANAN ÖYKÜLER ERBULAK KİTAP TARAFINDAN BASILARAK HAYAT BULACAK

Özden İnal, Ömür Kurt, Göktuğ Canbaba, Aslı Perker, Ayşe Erbulak, Sevinç Erbulak, Özden Özgürdal, Dağhan Külegeç, Varol Yaşaroğlu gibi Türkiye’de sanat alanında önemli isimlerin ve Kidzania İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Meral Molinas ve CEO’su Ebru Timur’un yer aldığı Yarışma Seçici Kurulu, gelen başvurular arasından finalist 20 hikâyeyi belirleyecek. Seçilen hikayeler Erbulak Kitap tarafından toplu bir öykü kitabı olarak basılacak. Hazırlanan öykü kitabı, internet siteleri, kitabevleri ve KidZania National Store’da satışa sunularak elde edilen gelir STK’lara bağışlanacak.

Yarışmaya katılacak öyküler; Word dosyası formatında, normal sayfa (A4) boyutunda, 12 punto, Times New Roman yazı karakterinde 1,5 satır aralıklı olarak, 800 ile 1200 sözcük arasında olacak şekilde yazılması gerekiyor. Yarışma kuralları için başvuru formu içinde yer alan yarışma şartnamesine KidZania internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Son başvuru tarihi 21 Mayıs Pazar günü olan yarışma, 03 Haziran tarihinde seçilen 20 öykünün açıklanması ile son bulacak.

‘Sen de Yaz’ isimli öykü yarışmasına başvurular için son 10 gün

Giriş Yap

Bir Gazete - Bir Gazete, Son Dakika ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!