Leyla Gencer vefatının 15. yılında Süreyya Operası’nda anıldı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İSTANBUL, (DHA) – İSTANBUL Devlet Opera ve Balesi (İDOB), 20. yüzyılın en önemli sopranolarından Leyla Gencer’i, vefatının 15. Yılında Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde özel bir konserle andı. 
Batı ülkelerinde ‘La Diva Turca’, ‘La Gencer’, ‘La Regina’ olarak ün yapan Leyla Gencer; vefatının 15. yılında Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Sahnesi’nde anıldı. Konserde, Wolfgang Amadeus Mozart’ın “Figaro’nun Düğünü”, “Sihirli Flüt”, Giuseppe Verdi’nin “La Forza del Destino”, “Don Carlo”, “Maskeli Balo”, “Aida”, “I Vespri Siciliani”, Gioachino Rossini’nin “Sevil Berberi”, Gaetano Donizetti’nin “Anna Bolena”, Vincenzo Bellini’nin “Norma”, Jules Massenet’in “Manon”, Pietro Mascagni’nin “Cavalleria Rusticana”, Camille Saint-Saens’in “Samson ile Dalila” adlı operalarından aryalar yorumlandı. Fügen Yiğitgil’in piyanosuyla eşlik ettiği konserde, Esra Abacıoğlu Akcan, Perihan N.Artan, Aylin Ateş, Aslı Ayan, Jaklin Çarkçı, Evren Ekşi, Anna Sirel Y. Etyemez, Nesrin Gönüldağ, Gülbin Günay, Otilia İpek, Nazlı Deniz Süren, Hande Soner Ürben ve Evren Işık Yasemin solist olarak sahne aldı.
 

Leyla Gencer vefatının 15. yılında Süreyya Operası’nda anıldı

Giriş Yap

Bir Gazete - Bir Gazete, Son Dakika ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!